Lu Svensson

W swojej twórczości fascynuje się złożonością form i mocną symboliką. Twórca kieruje się maksymą, że sztuka nie jest tym, co widzimy, ale tym, co możemy zobaczyć. Przywiązuje dużą uwagę do kompozycji i zaskakuje precyzją w doborze proporcji – co nadaje jego obrazom niezwykłej dynamiki i energetyczny wydźwięk. Prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach we Włoszech, Gruzji, Skandynawii, USA i Wielkiej Brytanii.

Prace artysty niosą w sobie wysoką wartość artystyczną i intwestycyjną, są ulokowane w najbardziej ekspansywnym, bezpiecznym i dochodowym segmencie sztuki współczesnej.

Najnowsza, konceptualna seria Lu to „Nowa Baśń". Artysta w oparciu o formę figuratywną komentuje, prowokuje i odnosi się do rzeczywistości, tworząc nową opowieść dla naszych czasów. Siła wyrazu opiera się tu na sugestywnych, współczesnych elementach oraz transcendentalnych zjawiskach zaczerpniętych z mitologii słowiańskiej. Artysta w tej serii wykorzystuje fascynację rożnymi strukturami i laserunkiem. Dokonuje także celowego zabiegu manipulowania światłocieniem, by nadać postaciom i całej kompozycji zupełnie nowej, wręcz emocjonalnej dynamiki. Poprzez upraszczanie formy dąży do figuratywizmu o abstrakcyjnym wydźwięku.

Jestem wszystkim i niczym, 2023 - Lu Svensson

Jestem wszystkim i niczym,

2023
akryl na płótnie
140 x 12o cm

Jestem wszystkim i niczym, 2023 - Lu Svensson

Jestem wszystkim i niczym,

2023
akryl na płótnie
140 x 12o cm